DM WBK - komentarz do sesji

opublikowano: 06-02-2001, 15:34

Po wczorajszej zdecydowanej przecenie, w sumie bez fundamentalnych przesłanek, dzisiaj wszyscy zadawali sobie pytanie, czy będzie jakieś odreagowanie, czy też to dopiero początek większego ruchu w dół bez przystanków. Dzisiejsza sesja przyniosła wskazanie na pierwszą wersję, aczkolwiek sporo się działo a kierunek ruchów ulegał zmianie, co dodatkowo podnosiło poziom adrenaliny w krwi inwestorów.

Rozpoczęło się od znacznej przeceny, wywołanej prawdopodobnie przez inwestorów, którym puściły nerwy po przejrzeniu wyników z dnia poprzedniego. Duża chęć zamykania pozycji szybko sprowadziła WIG20 zdecydowanie poniżej 1700 pkt. (dokładnie 1685 pkt.). Tym samym wiele walorów osiągnęło poziomy jeszcze nie tak dawno uznawane za bardzo atrakcyjne. Przy takich cenach niejeden spekulant poczuł szansę szybkiego zarobku na odreagowaniu. W rezultacie od godz. 10:30 powiało lekkim optymizmem, który przyczynił się do aprecjacji większości walorów. Nie wszystkim jednak spółkom udało się osiągnąć ceny przynajmniej z wczorajszego zamknięcia. Odnosi się to głównie do sektora TMT, gdzie w zasadzie jedynie Agorze i TPSA udało się wzrosnąć ponad wspomniany poziom.

Z kolei dla rynku (WIG20) skuteczną barierą okazała się wielkość rzędu 1725 pkt. Po odbiciu się od tego poziomu, sprzedaż przychodziła inwestorom zdecydowanie łatwiej niż kupno w trakcie marszu w górę. Potwierdza to słabość naszego rynku a dzisiejsze wzrosty należy potraktować jako nawrót do przebitej linii trendu wzrostowego. W rezultacie perspektywy nie wydają się różowe. Chociaż fundamentalnie nie ma większych powodów do niepokoju, to technicznie obraz rynku uległ zdecydowanemu pogorszeniu. Jedynym pocieszeniem jest zatrzymanie się impulsu spadkowego na poziomie dołka z 16.01. Mając jednak na względzie wczorajszą skalę spadków praktycznie przy braku powodów, wątpię, aby to wsparcie stanowiło skuteczną barierę.

Robert Uzarewicz

Makler DM WBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM WBK - komentarz do sesji