DM WBK: na GPW możliwa kontynuacja spadków

Marek Druś
opublikowano: 24-05-2001, 09:18

Dzisiejsza sesja powinna przynieść pogłębienie spadków, co wynika ze znaczącej przeceny na rynku amerykańskim oraz odbiciu od kluczowego oporu na 1.500 pkt. Głębokość spadku będzie jednak w dużym stopniu zależała od PKN Orlen, który w moim przekonaniu powinien dalej zwyżkować.

Zgodnie z oczekiwaniami wczorajsza sesja przyniosła spadek indeksów, WIG stracił 0,2%, a WIG-20 0,3%. Jednakże, przez większą część sesji WIG-20 przebywał w pozytywnym obszarze i w pewnym momencie przekroczył nawet kluczowy poziom oporu na 1.500 pkt. Niższe otwarcie w USA skłoniło inwestorów do zamykania długich pozycji w akcjach, w wyniku czego indeks oddał cały wzrost i odnotował nieznaczny spadek. Tak niewielką zniżkę należy przypisać dobrej postawie PKN Orlen, który na zamknięciu zyskał 3,2%, choć w trakcie sesji spółka ta zwyżkowała o ponad 4%. Przyczyną takiego zachowania była informacja o przekazaniu rządowi listu intencyjnego w sprawie zakupu 18% akcji tej spółki przez austriacki koncern OMV. Kurs pokonał istotny opór techniczny na poziomie 18,80 zł, nie udało się natomiast pokonać linii trendu spadkowego, która znajduje się na poziomie 19,60 zł. Ponadto przez większą część sesji pozytywnie zachowywały się walory Elektrimu, których kurs dochodził do 33,80 zł, ale papiery te na zamknięciu straciły 0,9%. Zniżkowały natomiast akcje spółek komputerowych spośród, których wyróżniał się Prokom, który stracił 3,5%. Ponadto inwestorzy zdecydowanie wyzbywali się akcji BIG-u, które straciły 5%, choć w trakcie sesji spadek ocierał się o 10%. Na rynku nie pojawiła się informacja, która usprawiedliwiałaby tak duży spadek.

Tomasz Jerzyk, DM WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM WBK: na GPW możliwa kontynuacja spadków