DM WBK: na GPW oczekiwane dalsze spadki

Marek Druś
24-04-2001, 10:07

Dzisiejsza sesja winna przynieść dalszą przecenę, po spadku Nasdaqa o prawie 5% na wczorajszym zamknięciu. Poziom wsparcia na którym spodziewamy się wyczerpania potencjału to 1.440-1.450 pkt. W przypadku zakończenia spadków na powyższym pułapie, spodziewamy się kolejnego ataku na ubiegłotygodniowe lokalne maksima w okolicach 1.500 pkt.

Wczorajsza sesja przyniosła zniżkę indeksów, po piątkowej przecenie na giełdach amerykańskich. WIG stracił 1,1%, natomiast WIG-20 1,5%. W przypadku WIG-20 można mówić o wzroście znaczenia poziomu oporu na 1.500 pkt., którego indeks nie zdołał w cenach zamknięcia. Jak na razie należy przyjąć, iż obecnie mamy do czynienia z korektą techniczną ostatnich wzrostów zapoczątkowanych 4 kwietnia br. Czynnikiem przyczyniającym się do pozbywania się akcji przez część inwestorów jest kryzys finansowy w Argentynie, który przyczynił się do osłabienia złotego o 1%. Ponadto inwestorzy oceniają dokonania spółek na podstawie wyników finansowych przekazywanych przez emitentów do GUS-u i na tej podstawie pozbywają się słabszych spółek i środki przesuwają do spółek, które uzyskały dobre rezultaty z działalności operacyjnej. W tym kontekście relatywna siłą wykazały się akcje Świecia, Wilbo oraz Computerlandu. Natomiast rynek zdecydowanie negatywnie przyjął dokonania Softbanku, który stracił 4,6% oraz KGHM, spadek o 2,9%. W przypadku tej drugiej spółki winę można przypisać gorszym notowaniom ceny surowca na giełdach światowych, jak również silnemu umocnieniu złotego w I kw. br.

Tomasz Jerzyk, DM WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM WBK: na GPW oczekiwane dalsze spadki