DM WBK: na GPW oczekiwany lekki wzrost

Marek Druś
opublikowano: 29-06-2001, 09:21

Dzisiejsza sesja powinna przynieść nieznaczny wzrost, w związku ze sporymi wzrostami na rynkach amerykańskich na wczorajszym zamknięciu oraz wyższym notowaniom kontraktów terminowych na indeksy amerykańskie. Kluczowe wsparcie znajduje się na poziomie 1.259 pkt. i dopóki nie zostanie ono pokonane istnieją szanse na wzrosty.

Mimo, obniżki stóp procentowych przez RPP i FED wczorajsza sesja rozpoczęła się od spadków. WIG-20 spadł do wsparcia w okolicach 1.259 pkt., a dalsza część sesji przyniosła odbicie od tego poziomu do czego bez wątpienia przyczyniła się zmiana nastrojów na rynkach zachodnioeuropejskich. Jednakże, w świetle zachowania rynków zachodnich skala odbicia należy uznać jako słabą. Popyt koncentrował się na największych spółkach TP S.A., Pekao, Elektrimie i PKN Orlen. Na zamknięciu WIG-20 stracił 0,5%, a WIG 0,1%. Najistotniejszą informacja, która miała wpływ na notowania była informacja o przekazaniu aktywów telekomunikacyjnych pod kontrolę Vivendi przez Elektrim. Początkowo wpłynęło to silna wyprzedaż akcji spółki, które wkrótce po publikacji straciły 11%, lecz dalsza część sesji przyniosła odrobienie całości strat i niewielki wzrost na zamknięciu. Ponadto WZA TP S.A. nie podjęło decyzji o wypłacie dywidendy, co świadczy o osłabieniu pozycji MSP na Zgromadzeniu. Inwestorzy przyjęli tą informację pozytywnie nagradzając spółkę wzrostem o 0,3%, mimo wcześniejszego spadku o prawie 2%. Słabo natomiast radzi sobie największy konkurent narodowego operatora Netia. Kurs spółki stracił 3,8% i odnotował nowe absolutne minimum na poziomie 25,50 zł. Silnie zniżkowały również akcje Optimusa, który stracił 5,8%.

Tomasz Jerzyk, DM WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DM WBK: na GPW oczekiwany lekki wzrost