DM WBK: ożywienia na GPW nie było

Marek Druś
opublikowano: 29-05-2001, 17:07

Po wczorajszym marazmie wywołanym brakiem sesji w Wlk. Brytanii i Stanach Zjednoczonych, dzisiaj wszyscy oczekiwali znacznego ożywienia. Niestety pierwsza połowa sesji nie przyniosła żadnych zdecydowanych ruchów. Okazało się, iż wyczekiwanie na ruchy ze strony giełd amerykańskich zostało zastąpione przez czekanie na ruch ze strony Rady Polityki Pieniężnej, która rozpoczęła dzisiaj dwudniowe posiedzenie. Prawdopodobieństwo obniżki jest uznawane wprawdzie za niewielkie, ale jej brak mimo wszystko przyczyni się do tendencji zniżkowej, która może sprowadzić WIG20 do wsparcia na poziomie ok. 1410 pkt., tj. do linii łączącej ostatnie lokalne minima.

Próbkę zniecierpliwienia strony podażowej mogliśmy już przeżywać dzisiaj, kiedy to na skutek ochłodzenia na giełdach europejskich, obserwowaliśmy dość dynamiczny w kontekście ostatnich sesji spadek.

Z tonu zdecydowanie spuścił Elektrim, który zniżkuje drugą sesję z rzędu wskutek braku nowych informacji z tej spółki. Osłabł również nieco PKNOrlen, w którego przypadku prasa przypomniała o bezpłatnych akcjach premiowych, które pojawią się na giełdzie w lipcu. Wprawdzie nastąpi to dopiero za ponad miesiąc, ale należy się liczyć z podażą rzędu wielokrotności liczby akcji premiowych, gdyż wielu będzie chciało oczywiście sprzedać nie tylko walory otrzymane bezpłatnie, ale również te trzymane przez rok i będące podstawą naliczenia premii.

Z drugiej strony na wyróżnienie zasługuje Prokom, któremu jako jednemu z nielicznych udało się zanotować zwyżkę. Z pewnością z pomocą przyszły mu pozytywne artykuły prasowe oraz rekomendacja kupna wydana przez Credit Suisse First Boston.

Robert Uzarewicz, DM WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM WBK: ożywienia na GPW nie było