DM WBK: UOKiK wywołał spadki Elektrimu i Kabli

05-06-2001, 15:50

Po wczorajszym spadku, wywołanym brakiem zgody UOKiK na kupno Elektrim Kabli przez Krakowską Fabrykę Kabli, co pociągnęło za sobą spadek zarówno giełdowego producenta kabli, jak i Elektrimu, dzisiaj była szansa na niewielkie odreagowanie. Niewielkie, bo ostatnie ruchy naszego rynku są naprawdę bardzo małe. Przecież gdyby nie wspomniana informacja, pewnie wczoraj nic większego by się nie zdarzyło.

Tak więc dzisiaj bez poważniejszych impulsów z zewnątrz rynek zachowywał się bardzo stabilnie wahając się około 1 proc. W przeważającym okresie czasu obydwa główne indeksy przebywały jednak powyżej poziomów z wczorajszego zamknięcia. Odreagowywał przede wszystkim Elektrim, zwyżkując nawet w granicach 5 proc. Bardzo dobrze zachowywał się również PKN Orlen, który wcześniej się przecenił, ale stosunkowo niewiele. Poza tym mocno zwyżkowało Świecie - po informacji o zwiększeniu zaangażowania przez głównego akcjonariusza. Na tym tle dziwna wydaje się słabość Orbisu, z którego również dotarły podobne doniesienia. Oprócz Orbisu najsilniej spadał (tradycyjnie od kilku sesji) Optimus, który pomimo zdobycia intratnego kontraktu, nie może odzyskać zaufania inwestorów.

Poza tym większe ruchy dotknęły dwa banki, które w niedługim czasie ulegną połączeniu: PBK i BPH. Po opublikowaniu parytetu, bardziej korzystnego dla akcjonariuszy PBK niż się to wcześniej przewidywało, obydwa walory podążyły w przeciwnych kierunkach - PBK wzrósł, zaś BPH dość mocno się przecenił.

Z technicznego punktu widzenia, wsparcie na 1415 pkt. powinno zostać obronione, ale trudno oczekiwać ożywienia przed przyszłym "tygodniem wyznań", jak to ktoś określił czekający nas okres publikacji wyników przez czołowe firmy amerykańskie.

Robert Uzarewicz, Makler DM WBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM WBK: UOKiK wywołał spadki Elektrimu i Kabli