DM WBK uważa, że WZA odrzuci nową emisję Budimeksu

Przemek Barankiewicz
18-04-2001, 09:12

Jednym z punktów zwołanego na 22 maja br. WZA spółki będzie głosowanie w sprawie podwyższenia kapitału akcyjnego Budimexu w drodze emisji 512 595 akcji serii M. Emisja jest elementem czteroletniego programu opcji menedżerskich przyjętego w spółce jeszcze przed wejściem hiszpańskiego inwestora.

Obecna emisja miałaby być trzecią z kolei w ramach realizowanego programu zgodnie z którym zarząd ma prawo do nabywania swoich akcji w cenie 15 zł za szt. Dotychczas jedynie pierwsza emisja doszła do skutku. Po przejęciu kontroli w spółce, nowy właściciel preferuje wypłatę różnicy między średnią ceną z czerwca a ceną objęcia akcji. Jest to poniekąd zrozumiałe ze względu na fakt, iż dzięki dużemu udziałowi nieoprocentowanych zobowiązań w zobowiązaniach ogółem, koszt kapitału własnego w spółce jest znacznie wyższy od kosztu długu i w efekcie dalsze zwiększanie udziału kapitału własnego w kapitale całkowitym prowadziłoby do zmniejszenia wartości spółki.

Arkadiusz Skowroń, DM WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM WBK uważa, że WZA odrzuci nową emisję Budimeksu