DM WBK: we wtorek można oczekiwać dalszych wzrostów

opublikowano: 26-06-2001, 09:09

Po niższym otwarciu, spowodowanym w głównej mierze przez spadki w USA na piątkowym zamknięciu, wartość indeksów przez zdecydowaną większość pięła się w górę, by zakończyć sesję na 1.322,9 pkt. na WIG-20, co oznacza wzrost o 1,5%. Oznacza to pokonanie dość istotnego oporu technicznego dla indeksu na 1.317 pkt. Taki ruch otwiera drogę do dalszej zwyżki do 1.350-1.360 pkt. gdzie można wyznaczyć kolejny opór wynikający ze średniej krótkoterminowej. W zwyżce partycypowała zdecydowana większość spółek wchodzących w skład WIG-20. Najwięcej zyskały akcje Agory, które zdrożały o 5,4%. Spółka wprowadziła ograniczenia dla kierownictwa w zakresie obrotu akcjami tej spółki w związku z dostępem do informacji. Mimo, iż tą inicjatywę należy ocenić pozytywnie, to jednak nie sądzę, że był to powód do kupowania akcji tej spółki. Większe znaczenie należy przypisać znaczącemu wyprzedaniu w ostatnich tygodniach. Ponadto wyróżniał się sektor informatyczny, spośród których wyróżnić można walory Computerlandu, który wzrósł o 4,4%.

Na dzisiejszej sesji należy się spodziewać dalszej zwyżki, gdyż sygnały kupna wygenerowane przez wskaźniki krótkoterminowe pod koniec minionego tygodnia przekonują coraz szersze grono inwestorów do kupna akcji. Zagrożeniem może być jedynie wydźwięk 100 pkt. spadku Dow Jonesa na wczorajszym zamknięciu. Decydujące dla dalszej koniunktury będą zapewne wyniki posiedzeń FED i RPP w kwestii stóp procentowych. Nie bez znaczenia wydaje się również zbliżająca się data 30.06, kiedy to zostaną wyliczone dwuletnie stopy zwrotu dla OFE.

Tomasz Jerzyk

DM WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / DM WBK: we wtorek można oczekiwać dalszych wzrostów