Do 15 maja bezpośredni producenci mleka muszą złożyć sprawozdanie do ARR

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-05-2006, 17:47

Tylko do 15 maja Agencja Rynku Rynku Rolnego będzie przyjmowała informacje o wykorzystaniu limitu produkcji mleka (indywidualnej ilości referencyjnej). Za spóźnienie w dostarczeniu takiego sprawozdanie grożą rolnikom kary do 1000 euro - poinformował w piątek rzecznik prasowy ARR Radosław Iwański.

Tylko do 15 maja Agencja Rynku Rynku Rolnego będzie przyjmowała informacje o wykorzystaniu limitu produkcji mleka (indywidualnej ilości referencyjnej). Za spóźnienie w dostarczeniu takiego sprawozdanie grożą rolnikom kary do 1000 euro - poinformował w piątek rzecznik prasowy ARR Radosław Iwański.

Mimo, że oddziały terenowe ARR będą pracowały w niedzielę do godz. 16.00, zaś w poniedziałek do 24.00., sprawozdanie najlepiej  wysłać do ARR pocztą - zaznaczył rzecznik.

Iwański przypomniał, że złożenie sprawozdania dotyczy tych producentów, którzy posiadają limit produkcji mleka dla dostawców bezpośrednich. Przekazana informacja ma dotyczyć drugiego roku kwotowego i przez producentów jest składana po raz drugi, na podstawie prowadzonych przez nich rejestrów.

Polska w Traktacie Akcesyjnym otrzymała limit produkcji mleka dla dostawców bezpośrednich w wysokości 464 mln kg.

W roku kwotowym 2005/2006 ponad 49 tys. dostawców bezpośrednich miało przyznany limit produkcji łącznie na ponad 318 mln kg. Najwięcej dostawców i największe kwoty produkcji znajdują się na Podkarpaciu oraz w woj. małopolskim.

Do czwartku sprawozdanie złożyło ponad 16 tys. dostawców bezpośrednich.

Iwański podkreślił, że za niezłożenie informacji o wykorzystaniu kwoty grozi kara polegająca na cofnięciu decyzji przyznającej limit produkcji oraz przesunięciu go do rezerwy i wykorzystania dla innych producentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Do 15 maja bezpośredni producenci mleka muszą złożyć sprawozdanie do ARR