Do 2013 roku Polska może zmniejszyć dystans do liderów UE

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
20-01-2005, 09:32

Do 2013 roku Polska ma szansę znacznie zmniejszyć dystans dzielący ją od bogatszych państw Unii. Tak uważają europejska komisarz Danuta Hübner oraz wicepremier Jerzy Hausner, którzy na antenie "Sygnałów Dnia" mówili o Narodowym Planie Rozwoju na lata 2007-2013.

Do 2013 roku Polska ma szansę znacznie zmniejszyć dystans dzielący ją od bogatszych państw Unii. Tak uważają europejska komisarz Danuta Hübner oraz wicepremier Jerzy Hausner, którzy na antenie "Sygnałów Dnia" mówili o Narodowym Planie Rozwoju na lata 2007-2013.

Dzisiaj w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się konferencja inaugurująca konsultacje w sprawie założeń planu. Jerzy Hausner podkreślił, że dzięki siedmioletniemu planowi wydatków Produkt Krajowy Brutto na mieszkańca może w naszym kraju wzrosnąć do poziomu dwóch trzecich średniej unijnej. Byłaby to skokowa zmiana cywilizacyjna - uważa minister gospodarki i pracy. Zgadza się z nim Danuta Hübner, która zwraca uwagę, że Narodowy Plan Rozwoju pomoże Polsce stworzyć własny pomysł na rozwój społeczeństwa.

Goście "Sygnałów Dnia" uznali, że proces doganiania Europy nie powinien odbywać się poprzez naśladownictwo innych krajów, ale głównie przez aktywność i kreatywność Polaków. Danuta Hübner dodała jednak, że wreszcie powinniśmy zacząć uczyć się na cudzych - a nie naszych - błędach.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Do 2013 roku Polska może zmniejszyć dystans do liderów UE