Do 2040 roku Visa planuje osiągnąć zerową emisję gazów cieplarnianych

  • Paweł Makosz
opublikowano: 21-04-2021, 15:11

Visa planuje osiągnąć zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych w ciągu najbliższych 19 lat. W ubiegłym roku firma pochwaliła się neutralnością węglową w ramach własnej działalności.

Zgodnie z wydanym w środę oświadczeniem Visa koncentruje się na dalszym ograniczaniu emisji w sektorze typu trzeciego. Jest on związany z łańcuchem dostaw. Sektory typ pierwszego i drugiego obejmują bezpośrednie emisje firmy oraz te, które pochodzą z energii kupowanej.

Visa
Visa
David Paul Morris

– Nie może to być po prostu kupowanie sobie sposobu na osiągnięcie celu. Musi to być przede wszystkim ograniczenie i redukcja emisji. Najbardziej zielona energia to energia, która nie jest wykorzystywana - powiedział Douglas Sabo, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Visa.

Visa dołączyła do firm, takich jak Amazon.com czy Best Buy, które poinformowały, że osiągnął zerową emisję gazów cieplarnianych netto w ciągu najbliższych 19 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane