Do funduszy akcji jeszcze nigdy nie napłynęło tak dużo pieniędzy

opublikowano: 13-10-2017, 14:09
aktualizacja: 13-10-2017, 14:19

6,6 mld USD świeżego kapitału zasiliło w ubiegłym tygodniu fundusze akcji na świecie, wynika z danych EPFR Global. To absolutny rekord.

Największa część pieniędzy napłynęła do funduszy akcji azjatyckich, gdzie wabikiem był rozpoczynający się na dniach kongres partii rządzącej (czytaj więcej>>). Solidny zastrzyk otrzymały zresztą wszystkie rynki wschodzące - saldo napływów do funduszy było najlepsze od 21 tygodni.

357 mln USD zasiliło fundusze akcji amerykańskich, 855 mln USD - akcji Europy Zachodniej, ale był to wynik najniższy od czterech tygodni, do czego walnie przyczyniło się zamieszanie przy okazji referendum niepodległościowego w Katalonii. Z funduszy akcji hiszpańskich wycofano 259 mln USD, wynika z danych EPFR.

W globalne tendencje nie wpisał rodzimy rynek TFI. Jak wynika z szacunków Trigon DM, we wrześniu fundusze akcji polskich odnotowały odpływ na poziomie 280 mln zł - to najwięcej od czerwca 2016 r., ale stało się tak głównie za sprawą dużych odpływów (około 0,2 mld zł, jak szacują Analizy Online) z funduszu PZU Akcji Krakowiak.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Do funduszy akcji jeszcze nigdy nie napłynęło tak dużo pieniędzy