Czytasz dzięki

Będą rozwiązania służące lepszej egzekucji obowiązujących restrykcji zdrowotnych

  • PAP
opublikowano: 05-10-2020, 12:01

Prawnicy Ministerstwa Zdrowia i Komendy Głównej Policji pracują nad rozwiązaniami umożliwiającymi lepszą egzekucję obowiązujących restrykcji. Do jutra takie decyzje zostaną wypracowane i przedstawione – powiedział w poniedziałek rzecznik MZ Wojciech Andrusewicz.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska informował rano, że w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski spotka się z komendantem głównym policji Jarosławem Szymczykiem, aby omówić egzekucję obowiązujących restrykcji. Zaznaczył przy tym, że nie wszyscy stosują się do nakazu zasłaniania nosa i ust.

Koronawirus
Koronawirus
iStock

O planowane spotkanie pytany był na poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusewicz. "Takie spotkanie już się odbyło w ubiegłym tygodniu, kolejne spotkanie jest planowane na najbliższe godziny bądź dni, to zależy od wspólnych prac naszych zespołów prawników" – powiedział.

Jak tłumaczył, obecnie trwają prace między resortem zdrowia a Komendą Główną Policji – prawnicy starają się wypracować rozwiązania, które będą służyły lepszej egzekucji obowiązujących przepisów prawa.

"Chcemy tak doprecyzować przepisy prawa, by policjanci nie mieli problemu z ich egzekucją. Bo to jest najważniejsze dziś, żeby skutecznie egzekwować obowiązujące przepisy, a te przepisy muszą być wówczas jasne i precyzyjne" – zaznaczył.

Według Andrusewicza, po wypracowaniu rozwiązań przez prawników minister zdrowia spotka się z komendantem głównym i przedstawią efekty prac. "Do jutra taka decyzja zostanie wypracowana i państwu przedstawiona" – zapewnił.

Dopytywany, co w przepisach jest niejasne i wymaga doprecyzowania, Andrusewicz odparł, że "przepisy muszą być jasne i precyzyjne zarówno dla osób, które się poruszają po ulicach, jak i dla policjantów w kwestii egzekucji". "Tych przepisów nie doprecyzowuje sam komendant główny policji z ministrem zdrowia, ale doprecyzowują nasi prawnicy" – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane