Do końca lutego gotowy będzie plan kryzysowy dla polskiej zbrojeniówki

IAR
opublikowano: 18-02-2009, 11:36

Do końca lutego powstanie plan kryzysowy dla polskiej zbrojeniówki. Rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej powiedział IAR, że w resorcie powstaje właśnie program modernizacji armii na 2009 rok, co  będzie podstawą do zamówień w sektorze zbrojeniowym.

Robert Rochwicz podkreślił, że tylko na tej podstawie można osiągnąć kompromis z właścicielami firm i związkowcami. Z kolei związkowcy mają przygotować swój plan, co będzie podstawą do zawarcia ewentualnego porozumienia.

Wczoraj wieczorem zakończyła się kolejna tura rozmów ministerstwa obrony z przedstawicielami sektora zbrojeniowego i związkami zawodowymi. Robert Rochowicz podkreślił w rozmowie z IAR, że przebiegło w dobrej atmosferze i - jego zdaniem - jest szansa na osiągnięcie porozumienia w tej sprawie.

Przedstawiciele związków zawodowych wypowiadają się w nieco innym tonie. Już wczoraj postawili MON ultimatum: albo resort opracuje plan kryzysowy do 6 marca, albo ludzie wyjdą na ulice. Dziś związkowcy z sektora zbrojeniowego prowadzą narady i rozmowy we własnym gronie. Resort obrony musi zaoszczędzić prawie 2 mld zł z budżetu, w którym planowano wydatki na poziomie blisko 25 mld.

Jednym z pomysłów na zaciskanie pasa jest przesunięcie w czasie realizacji kontraktów ze zbrojeniówką o rok lub nawet dwa lata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Do końca lutego gotowy będzie plan kryzysowy dla polskiej zbrojeniówki