Do końca lutego zostaną powołani dyrektorzy oddziałów ARiMR

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-02-2006, 14:52

Do końca lutego zostaną powołani dyrektorzy oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) - poinformowała p.o. prezesa Agencji Elżbieta Kaufman-Suszko.

Do końca lutego zostaną powołani dyrektorzy oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) - poinformowała p.o. prezesa Agencji Elżbieta Kaufman-Suszko.

19 stycznia prezes w trybie natychmiastowym odwołała wszystkich 16 dyrektorów oddziałów ARiMR. Zapowiedziała, że nowi szefowie oddziałów zostaną wyłonieni z obecnych pracowników Agencji bądź w drodze konkursu. Do konkursu zgłosiło się 120 osób.

"Obecnie ich kandydatury są rozpatrywane, do końca lutego zostaną powołani nowi szefowie oddziałów" - zapewniła. Wyjaśniła też, że spośród 16 dyrektorów, 6 osób jest chronionych prawem, tj. nie można ich zwolnić, dwóch ma ochronę przedemerytalną, zaś czterech ma mandaty radnego powiatu. Osoby te pozostały w Agencji i otrzymały propozycje pracy jako główni specjaliści z wynagrodzeniem ok. 4,5 tys. zł miesięcznie.

W czwartek podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa Kaufman-Suszko poinformowała, że odwołała dyrektora świętokrzyskiego oddziału Agencji Marka Płusę. Odniosła się do publikacji "Gazety Wyborczej", która dzień wcześniej napisała, że Płusa oskarżony był o fałszowanie dokumentów. Wyrok został wydany w lutym 2001 r., a w lipcu 2001 r. uchylony. 

Płusa był jednym z dwóch dotychczas mianowanych dyrektorów oddziału. Kaufman-Suszko wyjaśniła, że w dokumentach dyrektora oddziału w Kielcach nie było żadnych wzmianek o karalności, zaś pracownik ten cieszył się bardzo dobrą opinią. Dodała, że "dyrektor złożył w środę rezygnację i został odwołany", na stanowisko dyrektora w Kielcach zostanie ogłoszony konkurs.

Prezes ustosunkowała się też do zarzutów posłów o gremialnym odwołaniu dyrektorów. Zaznaczyła, że podjęła taką decyzję, gdyż otrzymywała różne skargi na pracę oddziałów, nieprawidłowości wykazała ponadto kontrola wewnętrzna. Dodała, że obecnie obowiązki szefów oddziałów pełnią ich dotychczasowi zastępcy i nic nie zagraża funkcjonowaniu Agencji - takie obawy zgłaszali posłowie PO i SLD.    awy/ mskr/ jra/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Do końca lutego zostaną powołani dyrektorzy oddziałów ARiMR