Do końca roku około 30 barów Costa Caffee w Polsce

DI, PAP
opublikowano: 06-02-2008, 15:59

Grzegorz Brydak, prezes eCoffee, wyłącznego licencjobiorcy marki Costa Coffe w Polsce, poinformował w środę, że spółka planuje do końca 2008 r. prowadzić w Polsce ok. 30 barów Costa Coffee.

"W styczniu otwarta została pierwsza w Warszawie i jednocześnie trzynasta w Polsce kawiarnia działająca pod szyldem sieci" - powiedział Brydak na konferencji prasowej.

Spółka Costa Coffee obecna jest na rynku polskim od grudnia 2006 r. Bary Costa Coffee znajdują się m.in. we Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. Koszt otwarcia jednej kawiarni to ok. 500-600 tys. zł.

Obecnie sieć Costa Coffee obejmuje blisko 1000 barów kawowych w 21 krajach (m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Cyprze, w Grecji i Chinach). Lokale pod szyldem Costa Coffee powstają na świecie w tempie 9 barów tygodniowo.

Inwestorem finansowym eCoffee jest Narodowy Fundusz Inwestycyjny Krezus, który na początku sierpnia 2007 roku objął 50 proc. udziałów w eCoffee. Spółka eCoffee podpisała w czerwcu 2006 r. umowę franchisingową z Costa International, stając się tym samym wyłącznym przedstawicielem sieci Costa Coffee na Polskę.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane