Do końca roku Petrolinvest poda poziom inwestycji w rosyjskie spółki

PAP
opublikowano: 10-09-2007, 13:21

Do końca roku Petrolinvest poinformuje o poziomie inwestycji w spółki rosyjskie, dając sobie trzy miesiące na dokładne przebadanie podmiotów, w które zamierza zainwestować - poinformował w poniedziałek dziennikarzy Paweł Gricuk, szef Petrolinvestu.

Wcześniej Petrolinvest informował, że chce kupić 50 proc. akcji grupy spółek z koncesjami na wydobycie ropy naftowej w Federacji Rosyjskiej za 100 mln USD.

"W ciągu trzech miesięcy określimy strukturę kapitałową transakcji i poziom inwestycji w rosyjskie spółki. Dajemy sobie trzy miesiące na dokładne przebadanie tych podmiotów" - powiedział Griciuk.

Dodał, że w tym czasie Petrolinvest chce zweryfikować dane dotyczące zasobów ropy w złożach należących do rosyjskich spółek oraz prognozowane przez nie wyniki finansowe.

Wcześniej rosyjskie firmy podawały, że szacowane zasoby złóż posiadanych przez grupę wynoszą około 35 milionów baryłek. Niedawno poziom ten został przez Rosjan przeszacowany do 56 mln baryłek.

Firmy poinformowały też, że w tym roku ich obroty sięgną 186 mln USD, a zysk 30-35 mln USD.

Rosyjska grupa, którą chce przejąć Petrolinvest wydobywa dziennie 12 tys. baryłek ropy.

Prezes powiedział, że wstępne wyniki due dilligence rosyjskiej grupy są pozytywne.

Dodał, że Petrolinvest chciałby kupić połowę udziałów, jednak nie wykluczył, że później mógłby dokupić pozostałe, aby w 100 procentach kontrolować firmy.

Gricuk podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi możliwości przeprowadzenia nowej emisji akcji, które mogłyby posłużyć do sfinansowania transakcji.

"Jeśli zdecydujemy się na kupno rosyjskich spółek, to będziemy myśleli o emisji akcji" - powiedział.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy