Do końca roku stacje Krak Gazu w barwach Lotosu

DI, PAP
opublikowano: 13-03-2008, 13:53

Do końca roku blisko 50 stacji autogazu, należących wcześniej do spółki Krak Gaz, otrzyma barwy Lotosu. To efekt przejęcia krakowskiego operatora przez spółkę Lotos Gaz, w pełni zależną od  Grupy Lotos - poinformował w czwartek rzecznik Grupy Marcin Zachowicz.

"Pełne włączenie Krak Gazu w struktury biznesowe spółki Lotos Gaz zaplanowano w drugiej połowie 2008 roku" - dodał Zachowicz.

W ogólnopolskiej sieci stacji paliw Lotos, która składa się obecnie z około 350 obiektów, blisko 300 z nich posiada dystrybutory z najwyższej jakości gazem LPG. Poddane rebrandingowi stacje zlokalizowane są głównie na południu Polski.

"Chcemy zdecydowanie zwiększyć ilość sprzedawanego przez nasze stacje paliwa. Dziś utrzymuje się ona średnio na poziomie między 2 a 2,5 tysiące litrów gazu w ostatnim okresie. Wiemy, że może być jeszcze lepiej" - powiedział prezes Lotos Gaz Henryk Malesa.

Zachowicz dodał, że w 2007 roku Lotos Gaz i Krak Gaz sprzedały łącznie około 240 tysięcy ton gazów płynnych. Stanowi to 10- procentowy udział w krajowym rynku gazu. Rok wcześniej udział ten wynosił 4,2 procent udziałów w rynku.

W bieżącym roku Lotos Gaz planuje dalsze umocnienie pozycji rynkowej w sektorze paliw gazowych, sprzedaż 270 tysięcy ton gazów płynnych i uzyskanie 11 procent udziału w krajowym rynku gazu. Docelowo do 2010 roku Lotos Gaz pragnie mieć 12-14 procentowy udział w rynku.

Obecnie najpopularniejszym gazem płynnym jest mieszanina propanu i butanu. Trzy lata temu Polska stała się europejskim liderem rynku autogazu. Więcej gazu płynnego do napędu pojazdów używa się na świecie tylko w Korei Południowej.

Spółka Lotos Gaz powstała w lipcu 2007 roku. Jej działalność handlowa koncentruje się na sprzedaży gazów płynnych: propanów, butanów oraz mieszanin propan-butan.

W ubiegłym roku Lotos Gaz przejął Krak Gaz, jednego z największych dystrybutorów LPG na południu Polski, właściciela kilkudziesięciu stacji gazowych oraz bazy magazynowo- przeładunkowej w Bochni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu