„Do pełnej odbudowy gospodarki długa droga…”

MD
02-08-2010, 17:10

Sytuacja gospodarcza jest coraz lepsza, ale pełna odbudowa jeszcze nie nastąpiła, głównie przez wysokie bezrobocie i słaby rynek nieruchomości, które osłabiają konsumentów, powiedział szef Fed Ben Bernanke.

- Mamy do pokonania długą drogę, aby osiągnąć pełną odbudowę naszej gospodarki. Wielu Amerykanów wciąż boryka się z bezrobociem, obawą utraty domu i stratą oszczędności – powiedział Bernanke przed przedstawicielami Kongresu.
Jego zdaniem, konsumpcja powinna zwiększyć się już w najbliższym kwartale, za sprawą wzrostu dochodów i łatwiejszego dostępu do kredytów. To powinno podtrzymać ożywienie, nawet przy słabnącym efekcie wcześniejszych działań stymulacyjnych i odbudowy zapasów przez firmy.  

Bernanke powiedział, że Fed spodziewa się niewielkiej inflacji przez kolejnych kilka lat. Co do banków, amerykański bank centralny uważa iż szczyt strat na udzielonych kredytach mają one już za sobą. Wiele z nich będzie jednak wciąż miało problemy z powodu „złych długów” w bilansach. To może powodować, że rynek kredytów będzie ograniczony, co może hamować ożywienie. Bernanke przyznał, że obawy wynikające z problemu zadłużenia europejskich państw także powodują napięcia na rynku finansowym. Przyznał, że publikacja wyników „testu wytrzymałości” zmniejszyła obawy.
MD, reuters.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / „Do pełnej odbudowy gospodarki długa droga…”