Do portu w Gdańsku wpłynął największy statek w historii

PAP
opublikowano: 05-01-2010, 11:52

Do terminalu kontenerowego DCT wpłynął w poniedziałek przed południem największy w historii portu w Gdańsku kontenerowiec.

Zobacz więcej

Jednostka "Maersk Taikung"

Jednostka "Maersk Taikung" o długości ponad 330 metrów zainaugurowała połączenie Szanghaj-Gdańsk. To pierwszy polski port mający bezpośrednie, regularne połączenie kontenerowe z portami Dalekiego Wschodu.

- Statek wypłynął z Szanghaju 1 grudnia 2009 r.; ma 332 m długości, 43,20 m szerokości, 14,50 m zanurzenia i na swój pokład może zabrać ponad osiem tysięcy TEU (jednostka określająca wymiar kontenera). Po wyładowaniu 344 kontenerów i załadunku 500 opuści we wtorek Gdańsk i wypłynie w kierunku Szanghaju - poinformował PAP rzecznik gdańskiego portu Janusz Kasprowicz.

Połączenie obsługuje największy na świecie operator kontenerowy Maersk Line.

Statki będą obsługiwać zarówno kontenery w tranzycie morskim, czyli przeznaczone do Finlandii i do Rosji, oraz ładunki w imporcie z Dalekiego Wschodu do Polski i polski eksport na Daleki Wschód.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Do portu w Gdańsku wpłynął największy statek w historii