Do Sejmu trafi wniosek o powołanie komisji śledczej ws "afery Sawickiej"

DI, PAP
opublikowano: 17-10-2007, 06:44

Szef klubu PiS Marek Kuchciński zapowiedział we  wtorek w TVN24, że w środę do marszałka Sejmu trafi wniosek dotyczący powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie - jak powiedział - "łapówki przyjętej" przez posłankę Beatę Sawicką (niezrzeszona, wcześniej PO).

Komisja miałaby się zająć - powiedział Kuchciński - zbadaniem "przygotowań do złodziejskiej prywatyzacji szpitali".

W ocenie Kuchcińskiego, komisja taka jest "bezwzględnie potrzebna". O tym, że PiS w przyszłym parlamencie będzie chciało powołania takiej komisji mówił też we wtorek po południu sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński.

Nagranie operacyjne mające być dowodem na korupcję posłanki Beaty Sawickiej ujawnił szef CBA Mariusz Kamiński na wtorkowej konferencji prasowej. Sawicka została zatrzymana przez Biuro na gorącym uczynku. Została wyrzucona z Platformy.

Sawicka podczas rozmowy z podstawionym funkcjonariuszem CBA sugerowała, że potrzebuje 100 tys. zł na kampanię wyborczą. Rozmowa dotyczyła przetargu na działkę na Półwyspie Helskim.

Sawicka mówiła też w podsłuchanej rozmowie z oficerem CBA: "jest nas troje, którzy tworzą prawo", "będziemy przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego". Dodała także, że przy wejściu nowego prawa umożliwiającego taką prywatyzację, "ci będą mieli fart, którzy pierwsi będą wiedzieć". "Biznes na służbie zdrowia będzie robiony" - mówiła w tej rozmowie.

Kuchciński podkreślił, że w nagraniach tych Sawicka "mówi o innych osobach, w tym posłach i tu jest potrzebna komisja".

Według niego, ze słów Sawickiej wynika, że "jest grupa posłów PO, która przymierza się do zmiany przepisów, ustawy która w przyszłym roku miałaby, w przypadku zwycięstwa PO (...) ułatwić prywatyzację szpitali".

W opinii Kuchcińskiego, to, o czym mówi w ujawnionych nagraniach Sawicka dotyczy "najprawdopodobniej grupy posłów, sytuacji związanej z całą prawie PO, kierownictwem PO". Według niego, Sawicka była ważnym posłem.

Polityk PiS stwierdził, że sprawą Sawickiej powinna się zająć komisja śledcza, bo ujawniła ona m.in., że potrzebuje pieniędzy z łapówki na kampanię wyborczą.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Do Sejmu trafi wniosek o powołanie komisji śledczej ws "afery Sawickiej"