Czytasz dzięki

Do końca sierpnia EasyJet wznowi loty w 75 proc. sieci

opublikowano: 02-06-2020, 14:45

Tani przewoźnik lotniczy, linie EasyJest mają nadzieję, że do sierpnia uda się jej wznowić loty w przypadku 75 proc. sieci połączeń. Liczba codziennych lotów ma być jednak znacznie niższa niż w normalnym sezonie letnim.

Od czerwca brytyjski przewoźnik zaczyna powoli wznawiać działalność, choć w mocno na razie ograniczonym zakresie. Zarówno pasażerowi jak i personel muszą mieć założone maseczki ochronne, a w czasie lotów nie będą serwowane posiłki.

Jeden z samolotów linii EasyJet
Zobacz więcej

Jeden z samolotów linii EasyJet fot. ARC

EasyJet ocenia, że połowa sieci liczącej 1022 trasy zostanie ponownie otwarta do końca lipca i zwiększy się do 75 proc. w sierpniu.

Loty będą odbywały się z niższą częstotliwością niż zwykle, co oznacza, że linie lotnicze będą obsługiwały około 30 proc. swojej normalnej pojemności między lipcem a wrześniem – stwierdził operator.

EasyJet zmuszone zostały do likwidacji 4,5 tys. miejsc pracy. Spółce grozi też „wyrzucenie” z indeksu FTSE100 z powodu drastycznego spadku ceny akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane