Do wiatru dojdzie słońce

opublikowano: 16-12-2020, 03:26

Tradea zamierza wejść na nowe rynki geograficzne, a także w nowe segmenty i kategorie produktowe rynku energii.

Firma zajmuje się obrotem energią elektryczną. W 2016 r. stała się częścią Grupy Kapitałowej Unimot, lidera wśród niezależnych importerów paliw płynnych w Polsce i grupy kształtującej multienergetyczną ofertę na rynku (paliwa, gaz płynny, gaz ziemny, LNG, LPG i energia elektryczna).

– Działamy przede wszystkim w Polsce, dlatego tutaj chcemy być rozpoznawalni jako solidny partner w obrocie energią, oferujący również wiele dodatkowych usług energetycznych. W tym roku zwiększyliśmy grupę handlowców, by skutecznie docierali do potencjalnych klientów produkujących energię elektryczną oraz inwestujących w nowe moce pochodzące z odnawialnych źródeł energii. W roku 2020 rozpoczęliśmy także aktywność na rynku skandynawskim przez uczestnictwo na giełdzie NASDAQ Commodities. Ponadto kontynuujemy rozwój na Ukrainie – wymienia Krzysztof Bonk, prezes firmy Tradea.

Częstochowska spółka jest aktywna w usługach bilansowania farm wiatrowych. To oznacza, że może też pracować z dużymi farmami fotowoltaicznymi.

– W dobie reform przeprowadzanych na rynku energii zamierzamy kontynuować ekspansję naszej działalności obrotowej przez wejście na nowe rynki geograficzne oraz w nowe segmenty i kategorie produktowe rynku energii. Interesujemy się nowymi działaniami, m.in. projektami w segmencie OZE, oferując przy tym swoje usługi. Dodatkowo upatrujemy szans rozwoju firmy przez rozszerzenie współpracy ze spółkami w Grupie Unimot, wykorzystując synergię naszych działań – mówi Krzysztof Bonk.

Unimot właśnie włącza do oferty panele słoneczne. Zarząd uważa, że rynek fotowoltaiki ma ogromną przyszłość w Polsce.

– Z powodu trwającej pandemii koronawirusa rok 2020 jest trudny dla wielu organizacji. Nasza spółka zdała jednak egzamin, płynnie przechodząc na pracę zdalną lub hybrydową. Wszystkie procesy w firmie działają poprawnie, nie zauważamy żadnych trudności. Rynek energii się nie zatrzymał: produkcja trwa, spółki odbierają energię i dostarczają ją do odbiorców końcowych. Działamy nieprzerwanie, oferując klientom swoje usługi i jednocześnie utrzymując jakość współpracy na najwyższym poziomie – twierdzi prezes firmy Tradea.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane