Do wzięcia granty na nowatorskie usługi

opublikowano: 21-11-2018, 22:00

Innowacyjne spółki z Podkarpacia otrzymają zastrzyk kapitału na usługi świadczone m.in. przez instytucje otoczenia biznesu i inkubatory przedsiębiorczości.

Unijne wsparcie pochodzi z działania 1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego („Promowanie przedsiębiorczości”). Do podziału między wnioskodawców jest 30 mln zł. Na dofinansowanie mogą liczyć projekty, które wpisują się w jedną z regionalnych inteligentnych specjalizacji dla województwa podkarpackiego. Wśród nich są: lotnictwo i kosmonautyka, jakość życia, motoryzacja, informacja i telekomunikacja. O wsparcie mogą powalczyć instytucje otoczenia biznesu, samorządy, ich związki i stowarzyszenia, a także szkoły wyższe.

Co ważne, wnioskodawcy powinni mieć strategie biznesowe, a efektem realizowanych przedsięwzięć musi być współpraca MŚP z przedstawicielami sektora nauki. Minimalna wartość wydatków kwalifikowanych projektu wynosi 1 mln zł. Natomiast maksymalne wsparcie nie może przekroczyć 85 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Konkurs nie jest podzielony na rundy.

Przedsięwzięcia, które otrzymają granty, powinny zostać zrealizowane do 31 grudnia 2020 r. Wnioski o dofinansowanie należy przesyłać na adres Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, al. Cieplińskiego 4. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na wrzesień 2019 r. Więcej informacji www.rpo.podkarpackie.pl.

31.01 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 1.3 RPO WP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane