Do zobaczenia. Za rok przyjdzie nas więcej!

Sylwester Sacharczuk
01-03-2007, 00:00

W największym białostockim teatrze odbył się tylko jeden spektakl. Głównymi gwiazdami byli najlepsi podlascy przedsiębiorcy.

W Białymstoku laur zwycięzcy zdobył Metal-Fach

W największym białostockim teatrze odbył się tylko jeden spektakl. Głównymi gwiazdami byli najlepsi podlascy przedsiębiorcy.

W światłach teatralnych reflektorów nieźle prezentowali się przedstawiciele małych i średnich firm. Statuetki Gazel Biznesu trafiły do tych, którzy w ostatnich trzech latach osiągnęli największy wzrost przychodów. Musieli oczywiście wykazać się także rzetelnością i uczciwością. Publiczność nie szczędziła im oklasków.

— To nie jest taki ranking jak w sporcie, bo tu nie chodzi o pokonanie kogoś. Bardziej właściwym wyrażeniem jest zestawienie, lista. Lista firm dynamicznych, ale niekoniecznie ścigających się ze sobą — mówił Andrzej Nierychło, wydawca „Pulsu Biznesu”.

Uwaga na drapieżców

Gazelom gratulował m.in. wojewoda Bohdan Paszkowski.

— Chciałbym się tu odwołać do świata zwierzęcego. Z tego, co pamiętam z filmów, naturalnymi wrogami gazel są lamparty. Dlatego rozwijajcie się, ale nie wolno wam zapominać o konkurentach na rynku, o tych właśnie lampartach — większych firmach — mówił wojewoda podlaski.

Na szczycie zestawienia znalazł się w tym roku Metal-Fach z Sokółki.

— Nie zaszlibyśmy tak wysoko, gdyby nie charyzma, silna wola i niesamowita intuicja prezesa. Ta nagroda należy się również naszym pracownikom — mówił Janusz Kazimierski, dyrektor ds. marketingu Metal-Fachu, odbierając statuetkę w imieniu prezesa Jacka Kucharewicza.

Drugie miejsce przypadło grajewskiemu producentowi posadzek — firmie Durobex, a trzecie zajął jeden z największych przewoźników — Adampol z Zaścianek. Po nich wyróżnienia otrzymała cała reszta podlaskich Gazel — w sumie 89 firm. Bez względu na miejsce w rankingu nagrodzeni byli w dobrym nastroju.

— Za rok będzie nas w zestawieniu dużo więcej. Koniunktura nie tylko idzie do przodu, a wręcz biegnie — dlatego nasze grono na pewno wzrośnie. Ale niestety trzeba będzie robić galę gdzie indziej, bo ten teatr nas nie pomieści — zapowiadają żartobliwie podlascy przedsiębiorcy.

Okiem polityka

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski

Gazele zarażają rywalizacją

Musimy dbać o przedsiębiorczość w województwie, a Gazele Biznesu w tym pomagają. Na Podlasiu nie ma wielu dużych firm, dlatego kładziemy nacisk na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Ważne, że przy wyborze firm do rankingu jedynym kryterium nie jest wielkość zysku osiąganego przez firmy. Wyróżnione firmy dają przykład innym. Zarażają rywalizacją o prestiżową nagrodę, a taki wyścig procentuje zwiększeniem konkurencyjności. Pojawianie się coraz większej liczby firm z Podlasia w kolejnych edycjach rankingu oznacza, że z roku na rok więcej firm rozwija skrzydła, staje się nowoczesnymi, równa do najwyższych standardów. Widać, że wsparcie środkami finansowymi UE, jakie otrzymały MSP, przyniosło u nas efekty. Im więcej Gazel z Podlasia, tym lepsza sytuacja gospodarcza regionu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Strona główna / Do zobaczenia. Za rok przyjdzie nas więcej!