Dobiega końca budowa zachodniej obwodnicy Radomia

PAP
opublikowano: 08-07-2018, 12:50

Do końca października ma być zakończona budowa zachodniej obwodnicy Radomia. Ominąć to miasto będą mogli podróżujący ekspresową siódemką z Warszawy do Krakowa. Koszt robót budowlanych to 729,4 mln zł.

Zdaniem Małgorzaty Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na ten odcinek drogi S7 czekali nie tylko kierowcy podróżujący tranzytem na trasie Warszawa-Kielce-Kraków, ale również mieszkańcy Radomia.

Dodała, że w Radomiu w godzinach szczytu ruch tranzytowy nakłada się na ruch lokalny. Szczególnie przed światłami tworzą się korki, a np. w piątkowe popołudnie przejazd przez Radom może zająć nawet godzinę. Jej zdaniem zachodnia obwodnica Radomia zapewni płynny przejazd między Warszawą, Kielcami i Krakowem.

W ramach inwestycji wybudowano blisko 25-kilometrowy odcinek nowej trasy z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach, a także cztery węzły drogowe, 21 wiaduktów, cztery mosty i dwie kładki dla pieszych. Równolegle wzdłuż trasy powstały drogi dojazdowe.

Wjazd na obwodnicę będzie możliwy w czterech miejscach, na węzłach: Radom Północ (w Jedlance), Radom Zachód (w Mleczkowie), Wolanów i Radom Południe (w Młodocinie).

Koszt inwestycji to 729,4 mln zł. Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze pieniędzy unijnych, z programu "Infrastruktura i Środowisko". Wykonawcą robót jest hiszpańska firma Dragados.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Dobiega końca budowa zachodniej obwodnicy Radomia