Dobra passa trwa, ale do euforii daleko

Roman Przasnyski
opublikowano: 17-03-2009, 00:00

Rynki giełdowe od kilkunastu dni znajdują się w dobrej formie. Na większości z nich wzrosty utrzymują się dość konsekwentnie, ale bez fajerwerków. I taki właśnie spokojnie rozwijający się trend jest teraz najbardziej pożądanym scenariuszem.

Na GPW nowy tydzień zaczął się od kontynuacji tendencji zwyżkowej, która utrzymuje się już od ponad dwóch tygodni. Główne indeksy zyskiwały po 1 proc. Dość szybko jednak zaczął się spokojny, ale konsekwentny ruch w górę. Bardzo dobrze zachowywały się papiery największych banków oraz KGHM. Te ostatnie drożeją z powodu wzrostu cen miedzi na światowych rynkach, które z optymizmem i nadzieją na zwiększone zakupy surowca patrzą na Chiny.

Nieco słabsze dane gospodarcze z USA wpłynęły na osłabienie optymizmu inwestorów w Warszawie, ale wielkiego wrażenia nie wywarły. Ostatecznie WIG20 zyskał 1,7 proc., a WIG 1,4 proc. Obroty jednak były bardzo niskie. Wyniosły zaledwie 680 mln zł, co osłabia pozytywne wrażenie.

Rozwój sytuacji na giełdach napawa coraz większym optymizmem. Trudno mówić o tym, że bessę będziemy niebawem topić niczym Marzannę, ale szanse na dłuższe odreagowanie silnej tendencji spadkowej są o wiele większe niż poprzednio.

Roman Przasnyski

Gold Finance

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Roman Przasnyski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Dobra passa trwa, ale do euforii daleko