Czytasz dzięki

Dobra perspektywa, czyli inwestowanie w rynek nieruchomości

  • Materiał partnera
opublikowano: 10-06-2020, 09:48

Gdański Euro Styl z Grupy Dom Development, największego dewelopera mieszkaniowego w Polsce, w II kwartale tego roku wprowadził do sprzedaży nową, atrakcyjnie zlokalizowaną inwestycję – Osiedle Perspektywa w  śródmieściu Gdańska.

Obecna sytuacja na rynku kapitałowym i bankowym w Polsce (niskie oprocentowanie lokat przy wysokiej inflacji) sprawia, że coraz częściej zastanawiamy się nad rozsądnym lokowaniem swoich oszczędności. Aktualnie atrakcyjnie położone nieruchomości, szczególnie w dużych aglomeracjach, które średnio- i długoterminowo bronią swojej wartości, stanowią dobrą formę inwestowania kapitału.

Lokalizacja kluczowa przy podejmowaniu decyzji

Euro Styl wprowadził na rynek 120 mieszkań i 4 lokale usługowe w ramach I etapu nowej inwestycji –Perspektywa powstającej u zbiegu ulic Powstańców Warszawskich i Legnickiej w gdańskim Śródmieściu. Inwestycję wyróżnia doskonała lokalizacja blisko centrum w sąsiedztwie czterech parków, ponadczasowa architektura i efektowne części wspólne.

– W obecnej dynamicznej sytuacji ekonomicznej przy zakupie nieruchomości szczególnie ważna jest płynność finansowa i pozycja dewelopera. Bardzo dobra sytuacja finansowa i wysokie kompetencje  kadry managerskiej Euro Stylu to nie tylko gwarancja nieprzerwanej i terminowej realizacji inwestycji, ale i bezpieczeństwo dla naszych Klientów. Obecna sytuacja pozwala nam spoglądać z optymizmem w przyszłość, nawet w obecnym znacznie bardziej wymagającym otoczeniu ekonomicznym. Środki pieniężne Grupy Dom Development, której częścią jest Euro Styl, na koniec pierwszego kwartału wynosiły przeszło 644 mln zł, a wskaźnik zadłużenia odsetkowego netto Grupy do kapitałów własnych (gearing) to około 4%.– mówi Magdalena Reńska, dyrektor zarządzająca i członek zarządu w spółce Euro Styl, należącej do Grupy Dom Development.

Nieruchomość z dobrą perspektywą

Osiedle Perspektywa jest połączeniem tradycyjnej estetyki z nowoczesnym wzornictwem i funkcjonalnością. W ramach inwestycji powstaną trzy rodzaje zabudowy. Pierwszy to kameralne eleganckie wille miejskie wzdłuż ulicy Legnickiej. Ich stylowe elewacje i charakterystyczny kształt nawiązywać będą do przedwojennej architektury tej części miasta. Z tradycyjną zabudową będą zaś współgrały trzypiętrowe pierzejowe budynki od strony ulicy Powstańców Warszawskich. Wykusze i  dwuspadowe skośne dachy nadadzą im szyku. W centralnej części osiedla zlokalizowany zostanie trzeci typ zabudowy, czyli budynki o współczesnej, minimalistycznej formie. Przestronne tarasy oferują tam przepiękny widok na Główne Miasto i okoliczne parki. Te budynki będą miały od 4 do 7 pięter. 

W sąsiedztwie osiedla znajdują się liczne sklepy, punkty usługowe, placówki medyczne, przedszkola i szkoły. Blisko stąd do historycznej części gdańskiego Śródmieścia, Starego Miasta, Centrum Hevelianum, Europejskiego Centrum Solidarności, Teatru Wybrzeże i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Przyszli mieszkańcy ceniący sobie wypoczynek na łonie natury będą mogli skorzystać z osiedlowego parku ze spacerowymi alejkami, który powstanie w północnej części inwestycji, a krótki spacer wystarczy też, by znaleźć się w pobliskim Parku Generała Józefa Bema lub położonych w niedalekiej okolicy: Parku Śródmieście oraz Parku Kultury i Wypoczynku Grodzisko. Dodatkowo na terenie osiedla powstanie wielopoziomowy plac miejski ze zróżnicowaną roślinnością i ciekawymi elementami małej architektury. Inwestycja została zaprojektowana w zgodzie z najnowszymi trendami ekologicznymi m.in. wykorzystana zostanie tzw. mała retencja, która pozwoli na zagospodarowanie części wód opadowych. W halach garażowych, przy wybranych stanowiskach, znajdą się przyłącza do ładowarek aut elektrycznych.  I etapu osiedla Perspektywa obejmuje pięć budynków. W trzech kameralnych willach oraz dwóch budynkach o podwyższonym standardzie powstanie łącznie 120 lokali o metrażach od 28 do 159 mkw., a także 4 lokale usługowe. Ofertę uzupełniają 152  miejsca w podziemnej hali garażowej i 110 komórek lokatorskich. Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji zarówno duże balkony, jak i przestronne loggie czy widokowe tarasy na najwyższych kondygnacjach, ponadto cichobieżne windy, ogródki przydomowe dla mieszkań parterowych, a także ogólnodostępne stojaki na rowery. 

Realizacja inwestycji rozpoczęła się z początkiem kwietnia 2020 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MATERIAŁ PARTNERA

Polecane