Dobra zmiana w LC Corp? "Kupuj"

opublikowano: 02-10-2017, 16:08
aktualizacja: 02-10-2017, 16:09

Piotr Zybała, analityk DM mBanku, uważa że po zmianach właścicielskich akcje dewelopera przestaną odstawać wyceną od średniej dla branży.

Akcjonariat LC Corp ułożył się na nowo. Po sprzedaży pakietu 51 proc. akcji przez Leszka Czarneckiego (po 2,1 zł za sztukę) karty w spółce rozdawać mogą fundusze rynku kapitałowego. Największym udziałowcem został PZU OFE (14,8 proc.), 13 proc. akcji należy do Altus TFI, a 12 proc. do NN OFE. Po 5-7 proc. walorów kontrolują Quercus oraz fundusze emerytalne Avivy i Nordei.

„Uważamy, że zmiana właścicielska, wprowadzenie przejrzystej strategii rozwoju oraz przewidywalnej polityki dywidendowej przyczynią się do zamknięcia około 40-procentowego dyskonta, występującego w wycenie LC Corp względem spółek porównywanych. Scenariusz ten już częściowo się zmaterializował, gdyż od momentu ogłoszenia transakcji, kurs spółki wzrósł o 29 proc., a dyskonto względem sektora zmniejszyło się do 25 proc. dla wskaźników C/Z i C/WK” – napisał Piotr Zybała w raporcie z 26 września. Specjalista radzi kupować akcje dewelopera z ceną docelową 3,54 zł.

Jego zdaniem, w ciągu trzech lat zysk netto LC Corp będzie rósł średniorocznie o 21 proc., a ukryty potencjał tkwi szczególnie w portfelu nieruchomości komercyjnych, których wartość aktywów netto (NAV) jest zbliżony do kapitalizacji całej spółki, która zajmuje się też deweloperką mieszkaniową.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu