Dobre dane okazją do realizacji zysków

Marek Wierciszewski
opublikowano: 20-01-2011, 00:00

Sesje na giełdach dalekowschodnich nie zapowiadały korekty. Indeks MSCI Asia Pacific wzrósł najwyżej od ponad dwóch lat. Silne wzrosty notowano w Chinach, gdzie inwestorzy oczekiwali na dane o PKB. O 2 proc. w Tokio drożały papiery Komatsu, drugiego na świecie pod względem wielkości producenta maszyn dla budownictwa i górnictwa. Spółka 19 proc. produkcji sprzedaje właśnie w Chinach.

Do realizacji zysków inwestorzy wykorzystali niezłe dane z amerykańskiego sektora nieruchomości. Choć liczba rozpoczętych budów niespodziewanie spadła, to do 635 tys. z 544 tys. skoczyła liczba nowo wydanych pozwoleń. To najwyższy wynik w ostatnich 10 miesiącach. Pozytywne sygnały nadchodziły także z chińskiej gospodarki. Dynamika PKB w ubiegłym roku wyniosła 10,3 proc. Inflacja konsumentów w grudniu spadła do 4,6 proc. z 5,1 proc. miesiąc wcześniej.

We wtorek po sesji przyjemną niespodziankę inwestorom sprawiły wyniki Apple oraz IBM. W środę trzeba było zejść na ziemię, bo oczekiwaniom nie sprostał Goldman Sachs. Akcje banku staniały o 3 proc., gdy poinformowano, że zysk netto spadł w zeszłym kwartale o 52 proc. Niższe od prognoz były przychody z tradingu i bankowości inwestycyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane