Dobre dane z USA ożywiły popyt na GPW

31-07-2003, 14:55

Wiadomość o bardzo dobrych danych makro w USA ożywiła popyt na warszawskiej giełdzie. WIG20 szybko osiągnął najwyższą wartość dnia. Inwestorzy liczą na poprawę nastrojów na światowych rynkach. Pierwsze sygnały już widać. Na największych europejskich parkietach wiadomość o lepszych niż oczekiwano danych makro w USA indeksy ostro ruszyły w górę.

Tempo wzrostu gospodarczego w USA w II kwartale wyniosło 2,4 proc., poinformował Departament Handlu. Analitycy prognozowali, że będzie to 1,5 proc. Dodatkowo kolejny tydzień z rzędu spadła liczba tzw. nowych bezrobotnych. Tak dobrych wiadomości nikt się nie spodziewał. O 16.00 ma zostać podany wskaźnika aktywności przemysłu w rejonie Chicago. Jeśli i te dane okażą się dobre, będzie to bardzo silny sygnał do zwiększonych zakupów.

Podobnie jak na innych rynkach, na GPW pojawił się duży popyt. Błyskawicznie udało się mu podciągnąć w górę cenę papierów Telekomunikacji Polskiej i PKN Orlan, które wcześniej wyraźnie taniały. Wzrosło zainteresowanie drożejącymi już wcześniej akcjami Pekao, Prokomu i BPHPBK. Duży wzrost notują akcje Comarchu, mocno przecenione na wczorajszej sesji przez inwestorów chcących zrealizować zysk na papierach spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dobre dane z USA ożywiły popyt na GPW