Dobre nastroje wróciły na europejskie rynki

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 11-05-2011, 00:00

Tak dobrych nastrojów na zachodnich giełdach dawno już nie było. Indeksy rosły od początku dnia, a przewaga popytu była wyraźna. Wzrosty nie były zagrożone ani przez chwilę. Rozpaloną atmosferę uspokoiły informacje o kontynuacji pomocy finansowej dla Grecji. Mówi się o kolejnych 60-100 mld EUR.

Inwestorzy znaleźli również powód do kupna akcji w raportach kwartalnych. Spore ożywienie wywołała też informacja o zakupie Skype przez Microsoft. Indeksy w Paryżu, Frankfurcie i Londynie zyskiwały ponad 1 proc. Nastrojów nie popsuły nawet doniesienia z Chin, gdzie pogorszyły się wyniki importu, co jest ostrzeżeniem dla unijnych i amerykańskich eksporterów. Z zadowoleniem przyjęto kwartalne rezultaty Deutsche Post. Niemiecki gigant zyskiwał chwilami ponad 2 proc. po informacji, że zysk brutto zwiększył się o 23 proc., do 629 mln EUR. Wynik netto był zgodny z oczekiwaniami (325 mln EUR). Jeszcze mocniej rosły papiery InterContinental Hotels, właściciela marki Holiday Inn. Kwartalny zysk wzrósł o 28 proc. w czym pomogło odbicie na rynku w USA.

Zapowiedź skupu akcji o wartości 500 mln GBP rocznie podbiła wycenę walorów Imperial Tabacco Group. Drugi pod względem wielkości koncern tytoniowy Europy w pierwszym kwartale sprostał oczekiwaniom specjalistów odnośnie zysku operacyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu