Dobre nastroje, złoty mocniejszy

Karolina Bojko EFIX DM
opublikowano: 21-06-2012, 00:00

WALUTY

Nastroje na rynkach finansowych pozostają dobre. Pozytywny sentyment utrzymywany był wczoraj dzięki doniesieniom z Grecji o utworzeniu koalicyjnego rządu, oraz nadziejom inwestorów na rozszerzenie operacji Twist przez amerykańską Rezerwę Federalną, a nawet zapowiedź trzeciej rundy luzowania ilościowego pieniądza za oceanem.

Notowania USD/PLN kontynuowały wczoraj marsz w dół, docierając w pobliże czerwcowych minimów. Blisko tych wsparć nastąpiło jednak uaktywnienie strony popytowej i próba wzrostowego odbicia. Odbicie to wygląda raczej na lokalną korektę i moim zdaniem ruch w dół będzie w tym tygodniu kontynuowany. Kluczowe będzie zejście kursu USD/PLN poniżej poziomu 3,32 zł (to wspomniane minima z tego miesiąca). Kolejnym celem notowań będą okolice 3,25 zł.

Do poziomu minimów z tego miesiąca dotarły również notowania EUR/PLN, ale wsparcie to zostało obronione. Od wtorkowego wieczora na tej parze uformowała się wąska konsolidacja powyżej linii dołków i zmienność notowań jest mocno ograniczona. Problemy z odbiciem w górę zdecydowanie faworyzują stronę podażową w najbliższym czasie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko EFIX DM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu