Czytasz dzięki

Dobre prognozy i nadzieje na umowę USA z Chinami podbijają ceny ropy

opublikowano: 04-11-2019, 18:05

Ropa drożeje w trakcie poniedziałkowych notowań po tym jak poprawiła się perspektywa popytu na surowiec i odżyły nadzieje na zawarcie porozumienia handlowego Stanów Zjednoczonych z Chinami jeszcze w tym miesiącu, donosi Reuters.

Ropa naftowa benchmarkowej odmiany Brent w styczniowych kontraktach terminowych wzrosły o 1,03 USD, około 1,7 proc. do 62,72 USD za baryłkę. Z kolei grudniowe kontrakty futures na ropę amerykańskiej odmiany WTI zyskały  1,10 USD,  prawie 2 proc. zwyżkując do  57,30 USD za baryłkę.

Ropa naftowa
Zobacz więcej

Ropa naftowa fot. Bloomberg

W piątek ceny podskoczyły o około 2 dolary za baryłkę po tym, jak amerykańscy oficjele stwierdzili, że w tym miesiącu istnieje szansa na sfinalizowanie przedwstępnej umowy z Pekinem.

Według analityków rynku ropy, poprawa liczby miejsc pracy w USA w październiku oraz korekta w górę dwóch poprzednich miesięcznych odczytów również zmniejszyły obawy o globalne spowolnienie gospodarcze, które spowolni popyt na ropę naftową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane