Dobre przychody, niższe koszty

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 02-08-2006, 00:00

Po pierwszym półroczu zarząd portalu finansowego potwierdza wykonanie tegorocznych prognoz i cieszy się z nowej strategii.

446 tys. zł — to zysk netto portalu finansowego Bankier.pl w drugim kwartale. Spółka poprawiła się o ponad 200 proc. w odniesieniu do wyniku osiągniętego w takim samym okresie 2005 r. Mimo to kurs akcji Bankiera.pl wczoraj spadał, momentami nawet o blisko 8 proc. Dlaczego? Pewnie dlatego, że inwestorzy już dzień wcześnie zdyskontowali oczekiwania na dobry raport wzrostem kursu o ponad 18 proc. i we wtorek przyszedł czas na realizację zysków.

Korzystna współpraca

Zarząd Bankiera.pl twierdzi, że przychody w drugim kwartale były realizowane zgodnie z przyjętym budżetem i wyniosły 2,36 mln zł, prawie o 39 proc. więcej niż przed rokiem. Spółce udało się obniżyć koszty, a część z nich została przesunięta na drugą połowę roku.

— Dlatego zyski rosły szybciej niż sprzedaż — wyjaśnia zarząd.

Niższe koszty są w części efektem wdrożenia w ostatnich miesiącach nowej strategii działania. Jej elementem było zastąpienie własnej sieci Centrów Doradztwa współpracą z Open Finance. Dzięki temu Bankier.pl zamknął cztery swoje biura, w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie oraz Katowicach i zmniejszył zatrudnienie o sześć osób.

Do poprawy wyników przyczyniło się też wprowadzenie nowych produktów, takich jak m.in. ubezpieczenia na raty. Od maja Bankier.pl oferuje też pożyczki gotówkowe pod zastaw samochodu.

Nie ma zagrożeń

Analizując wyniki pierwszego półrocza, zarząd Bankiera.pl uważa, że realizacja tegorocznych prognoz finansowych nie jest zagrożona. Mowa w nich o zwiększeniu przychodów o 45 proc., do 9 mln zł, i przeszło dwukrotny wzrost zysku, do 710 tys. zł. Przy czym wpływ na dokonania drugiego półrocza będzie miała koniunktura na rynku reklamy i usług finansowych.

Działalność Bankiera charakteryzuje się zauważalną sezonowością. Decydujący wpływ na ostateczny wynik netto mają drugi i czwarty kwartał, które przynoszą większość przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu