Dobre wyniki spółek sprzyjają indeksom

Przemek Barankiewicz, Marek Druś
23-01-2002, 00:00

Na rynkach europejskich powiało optymizmem. We wtorkowe popołudnie indeksy tych giełd dalej rosły. Spora w tym zasługa Lucent i Amazon. com, które podały dobre wyniki finansowe.

Wystarczyła informacja, że w I kwartale roku obrachunkowego Lucent Technologies, największy na świecie producent sprzętu telekomunikacyjnego, ograniczył stratę oraz zapowiedział na II kwartał wzrost przychodów o 10-15 proc. Kolejnym ważnym impulsem okazała się wiadomość płynąca z internetowego domu wysyłkowego Amazon.com, który w ubiegłym kwartale pierwszy raz w swej historii odnotował zysk netto.

Mimo pozytywnej reakcji rynku analitycy uważają, że wielu inwestorów woli obecnie poczekać na wyniki kolejnych spółek, aby móc lepiej ocenić obecną sytuację gospodarczą w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Dla inwestorów ze Starego Kontynentu najważniejsze w tym tygodniu będą wyniki Nokii, Ericssona oraz Siemensa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz, Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dobre wyniki spółek sprzyjają indeksom