Dobry koniec roku Redanu

KSA
opublikowano: 25-02-2010, 00:00

Na zyski czwartego

Na zyski czwartego

kwartału pracował głównie

Textilmarket i Top Secret. Troll jeszcze jest

na minusie.

Kurs Redanu pozytywnie wyróżniał się wczoraj na tle notowań innych spółek. Odzieżowa firma pokazała bowiem niezłe wyniki za IV kwartał. Przychody rok do roku spadły co prawda o 7 proc., do 86,3 mln zł, ale spółka tłumaczy, że to głównie efekt zamknięcia części sklepów w ramach restrukturyzacji.

Wynik na sprzedaży Redanu poprawił się o 4 proc., do 7,4 mln zł, a zysk netto wzrósł o 93 proc., do 2,7 mln zł. Największy pozytywny wpływ na zysk na sprzedaży spółki miała sieć dyskontów Textilmarket oraz sklepy Top Secret. Wciąż negatywne oddziaływanie ma sieć Troll.

— Zakładamy, że ten negatywny wpływ Trolla jeszcze w najbliższym czasie się utrzyma. Pozycjonowanie marki na nowo trochę trwa — mówi Piotr Kujawiński, prezes Redanu.

W 2009 r. sprzedaż w sklepach Textilmarketu rosła o około 12 proc., a w sklepach Top Secret o około 14 proc. Dla sklepów Troll, ze względu na zmiany w sieci, zarząd nie podaje tego wskaźnika. W tym roku Redan spodziewa się, że sprzedaż w sklepach porównywalnych Textilmarket będzie rosła, ale wolniej niż w 2009 r. Nieznacznie ma się poprawić w sklepach Top Secret, ale tu z kolei spodziewany jest wzrost marż.

W 2010 r. Redan chce zarobić na czysto 5,8 mln zł. Po wynikach stycznia prognozę uznaje za realną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy