Dobry kwartał Kęt

KSA
opublikowano: 01-10-2009, 00:00

Spółka jest zadowolona z wyników za ostatnie trzy miesiące, ale przestrzega przed euforią.

Spółka jest zadowolona z wyników za ostatnie trzy miesiące, ale przestrzega przed euforią.

Grupa, która zajmuje się produkcją wyrobów z aluminium, może zaliczyć trzeci kwartał do udanych. Według wstępnych prognoz, przychody Kęt sięgną 290 mln zł. Zysk operacyjny szacowany jest na 39-41 mln zł, a zysk netto na 31-33 mln zł. To spadek o około 6 proc. (r/r) na poziomie sprzedaży. Zysk operacyjny będzie natomiast większy o 6-12 proc., a czysty zarobek wzrośnie o 37-46 proc.

— Trzeci kwartał faktycznie był dobry, ale niestety nie możemy jeszcze powiedzieć, że kryzys minął — przyznaje Dariusz Mańko, prezes Kęt.

Po trzech kwartałach całoroczna prognoza zysku będzie wykonana w około 90 proc. Wydaje się więc, że jej podwyższenie jest przesądzone.

— Wkrótce podejmiemy decyzję w sprawie korekty. Chcemy najpierw poznać wyniki października i poziom zamówień na listopad i grudzień — mówi Dariusz Mańko.

Zarząd spodziewa się, że w pierwszych dwóch miesiącach czwartego kwartału przychody będą porównywalne do średniej sprzedaży miesięcznej w trzecim kwartale. Grudzień cechuje się sezonowym, blisko 40-procentowym spadkiem zamówień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane