Dobry zespół z pasją gwarantuje sukces

Roland Pac
opublikowano: 08-02-2008, 00:00

ING MA NAJLEPSZE RELACJE Z INWESTORAMI

ING MA NAJLEPSZE RELACJE Z INWESTORAMI

Kiedy w 2005 roku zarząd powierzył mi zadanie utworzenia i rozwoju funkcji relacji inwestorskich, wiele działań trzeba było zaczynać od początku. Jedną z pierwszych decyzji było wyodrębnienie w strukturach banku specjalnej komórki.

Dobry zespół oraz współpraca z zarządem i wieloma jednostkami banku to klucz do sukcesu. Kiedy do zespołu dołączył Michał Perlik, który objął funkcję IR managera w styczniu 2006 roku, jako główne zadanie postawiliśmy sobie pełne i sprawne zaspokojenie potrzeb informacyjnych wszystkich uczestników rynku kapitałowego zainteresowanych działalnością i wynikami banku.

Szczególnie istotna jest dla nas ciągła poprawa jakości materiałów skierowanych do analityków i inwestorów. Dużą wagę w ING Banku Śląskim przywiązuje się do wzrostu transparentności. Zależy nam, aby zarówno zakres, jak i jakość przekazywanych informacji całkowicie spełniały oczekiwania naszych odbiorców. Dlatego też postawiliśmy silny akcent na poprawę jakości przygotowywanych przez nas materiałów. Recepta na sukces jest stosunkowo prosta — systematyczna praca i konsekwentna realizacja postawionych sobie celów.

Relacje inwestorskie wymagają interdyscyplinarnych kwalifikacji. Łączą wiedzę o strategii, biznesie z solidnymi podstawami finansów i kontrolingu, a także wymagają predyspozycji w komunikacji i budowaniu relacji. I na takich ludzi postawiliśmy. Liczy się też doświadczenie. Investor relations w wielu przypadkach to praca w stresie związanym z czasem publikacji, dostępnością danych itp. Dlatego trzeba ją traktować z pasją.

Sukces nie byłby możliwy bez znaczącego zaangażowania zarządu w działania z zakresu relacji inwestorskich. Aktywne uczestnictwo prezesów banku w spotkaniach z analitykami i menedżerami funduszy ma tutaj szczególne

znaczenie.

Jesteśmy jednak świadomi, że wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia i wiele można poprawić. Mamy na ten rok bardzo ambitne plany. Do końca jego pierwszej połowy planujemy m.in. uruchomienie nowoczesnego serwisu relacji inwestorskich na stronach internetowych banku.

Roland Pac

dyrektor odpowiedzialny za relacje inwestorskie w ING BSK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Roland Pac

Polecane