Dobrze, no to chodźmy na tę giełdę

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 19-02-2007, 00:00

Jeśli Drembo odzyska głosy w KPPD, zamierza przenieść je na giełdę. A tymczasem zyski spółki rosną i będą rosnąć dalej.

Jeśli Drembo odzyska głosy w KPPD, zamierza przenieść je na giełdę. A tymczasem zyski spółki rosną i będą rosnąć dalej.

O tym, że Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego (KPPD) powinno się przenieść z CeTO na giełdę, mówi się już od kilku lat. Wiele wskazuje na to, że sprawa znajdzie w końcu pozytywny finał.

— Jestem za tym, aby przenieść notowania KPPD na rynek giełdowy — informuje Longin Graczkowski, prezes drzewnej spółki i jednocześnie jeden z głównych akcjonariuszy Drembo.

Drembo ma jeszcze ponad 20 innych dużych udziałowców.

— Oni raczej też są za — mówi Longin Graczkowski.

Drembo ma teoretycznie 49 proc. akcji KPPD, ale decyzją sądu straciło prawo wykonywania głosów z tych akcji. Uznano bowiem, że firma — działając w porozumieniu — bezprawnie przekroczyła próg 50 proc. udziałów w KPPD. Dlatego warunkiem przeprowadzki jest odzyskanie głosów przez Drembo. Jeśli tak się stanie, największy udziałowiec rozpocznie procedurę przenoszenia notowań, aby ukończyć to jeszcze przed październikiem. Do tego czasu obowiązują bowiem korzystne warunki prawne pozwalające zrobić to tanio i szybko.

Drembo musi się jednak śpieszyć z odzyskaniem głosów, gdyż na wniosek skarbu państwa (15,68 proc. głosów) 15 marca odbędzie się walne zgromadzenie ze zmianami w radzie nadzorczej.

— Mamy pomysł, jak to zrobić jeszcze przed walnym, ale nie mogę podać szczegółów —twierdzi Longin Graczkowski.

Tymczasem KPPD wiedzie się coraz lepiej dzięki koniunkturze w budownictwie. Co prawda, drewno nieco zdrożało, ale podniosły się też ce- ny wyrobów sprzedawanych w strefie euro. Ponadto spółka sprzedaje też więcej przetworzonych i bardziej rentownych wyrobów. Rezultat: w 2006 r. zysk wzrósł ponaddwukrotnie, do 5,7 mln zł. Ten rok również zapowiada się dobrze.

— Oficjalne plany zakładają powtórzenie wyników z 2006 r., ale myślę że zostaną przekroczone — zapowiada prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu