Dochodowa część grupy LOT szuka prezesa

AJ
opublikowano: 16-06-2010, 00:00

Masz wyższe wykształcenie, doświadczenie w branży i znasz angielski? Zostań prezesem linii lotniczej.

Masz wyższe wykształcenie, doświadczenie w branży i znasz angielski? Zostań prezesem linii lotniczej.

EuroLOT, regionalny przewoźnik należący do skarbu państwa i Polskich Linii Lotniczych LOT, ogłosił nabór na prezesa i członka zarządu ds. technicznych. O zachowanie stanowisk będzie walczył obecny zarząd, który ma duże szanse na zwycięstwo. Nieoficjalnie wiadomo, że konkurencja będzie mała.

— Ruszyła procedura naboru, którą przewidują przepisy w związku z końcem kadencji obecnego zarządu. Nie ma w niej nic nadzwyczajnego — wyjaśnia Jacek Balcer, rzecznik grupy LOT.

W trakcie przesłuchań kandydaci będą pytani m.in. o zasady nadzoru właścicielskiego i funkcjonowania spółek handlowych. Powinni wiedzieć, jak działa EuroLOT i znać język angielski.

Nowy zarząd będzie miał ręce pełne pracy. Być może jeszcze w wakacje ruszą kolejne krajowe połączenia między miastami, np. Krakowem i Gdańskiem, za które będzie odpowiadał regionalny przewoźnik. Jego zadaniem będzie też utrzymanie dobrej kondycji finansowej spółki — EuroLOT jest dochodową częścią grupy.

Niedawno podpisał umowę w sprawie czarteru dwóch samolotów Embraer 175, którymi będą podróżowały najważniejsze osób w państwie. Ministerstwo Oborny Narodowej zapłaci za to 25 mln zł rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu