Dochody Rosjan wciąż spadają

  • Paweł Makosz
opublikowano: 29-04-2021, 19:41

W I kwartale bieżącego roku w Rosji zaobserwowano spadek realnej kwoty wynagrodzeń. Jest to niepokojąca informacja dla Władimira Putina przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

Realne dochody Rosjan spadły o 3,6 proc. rok do roku w pierwszym kwartale oraz o 26,7 proc. w porównaniu do trzech ostatnich miesięcy 2020 roku.

Dane podkreśliły utrzymujące się problemy dot. poziomu życia wśród obywateli Rosji. Przez lata prezydent Władimir Putin obiecywał podniesienie realnych dochodów.

Moskwa, Rosja
Moskwa, Rosja
Artur Janas/Pixabay

W zeszłym roku gospodarka Rosji zmniejszyła się o 3 proc., co jest najostrzejszym skurczem od 11 lat. W zeszłym miesiącu inflacja wyniosła 5,8 proc., co jest najwyższym poziomem od 2016 roku.

Rozwiązanie problemu spadającego poziomu życia swoich obywateli jest jednym z priorytetów Putina przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się we wrześniu.

Ministerstwo gospodarki oczekuje, że realne dochody do dyspozycji wzrosną w 2021 roku o 3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Reuters

Polecane