Döhler ma zgodę UOKiK na przejęcie zakładu Binder w Tarczynie

ISBNews
opublikowano: 27-10-2014, 15:57

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na koncentrację przedsiębiorców zajmujących się produkcją koncentratów owocowych i skupem owoców: Döhler może przejąć należący do Binder zakład w Tarczynie, podał Urząd.

"Analiza UOKiK wykazała, że koncentracja nie będzie miała negatywnego wpływu na wymienione rynki. Przede wszystkim nie dojdzie na nich do uzyskania przez Döhler pozycji dominującej. Spółka nadal będzie musiała  liczyć się z konkurentami oraz kontrahentami" - głosi komunikat.

Döhler prowadzi działalność w zakresie produkcji soków i koncentratów owocowych (głównie jabłkowego) do produkcji napojów. Przejmowana część mienia spółki Binder to zakład w Tarczynie, w którym produkowane są mrożone owoce i warzywa oraz koncentraty z jabłek i musów owocowych, podano również.

Przedsiębiorcy działają na rynku produkcji koncentratu jabłkowego. Ma on wymiar co najmniej europejski, o czym świadczy m.in. fakt, że większość produkcji Döhler i Binder jest eksportowana do innych krajów. Wspólnym rynkiem dla uczestników koncentracji jest również  krajowy rynek zakupu jabłek przemysłowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane