Dokapitalizowanie przynosi efekty

Marta Filipiak
opublikowano: 02-01-2006, 00:00

Spółka powoli wychodzi z dołka. Nowe kontrakty pozwolą skończyć rok na plusie.

Warbud, firma zajmująca się budownictwem mieszkaniowym, biurowym i inżynieryjnym, zakończy ubiegły rok dodatnim wynikiem.

— Powinniśmy wykazać około 10 mln zł zysku netto — prognozuje Włodzimierz Włodarczyk, prezes Warbudu.

To spora poprawa po 54 mln zł straty w 2004 r. Tu cieniem położył się wart 140 mln zł kontrakt z Blue City, z którego Warbud otrzymał jedynie 90 mln. Zaległych 50 mln próbuje dochodzić na drodze sądowej.

Zakończony rok daje nadzieję na powrót do dobrej formy.

— Pozyskaliśmy kontrakty wartości ponad 1,1 mld zł — mówi Włodzimierz Włodarczyk.

Ostatnie to budowa krytej pływalni rehabilitacyjno-oświatowej w Warszawie za 15 mln zł, apartamentowiec przy ul. Słonimskiego w Warszawie dla Dom Development za prawie 70 mln zł oraz biurowiec dla Passat Real, spółki należącej do Karimpol Group. Ostatni kontrakt ma wartość 11,4 mln EUR. Obecny rok ma przynieść dalszą poprawę kondycji spółki.

— Koniunktura na rynku jest coraz lepsza, mam więc nadzieję, że przełoży się na dobre wyniki — mówi prezes.

Warbud liczy na zwiększenie marży i dalszy wzrost zysku netto.

— Wstępnie planujemy w tym roku 20 mln zł zysku netto, ale mam nadzieję, że po pierwszym półroczu podniesiemy prognozę — zapowiada Włodzimierz Włodarczyk.

Spółka będzie także kontynuować wdrażanie nowej strategii.

— Nadal będziemy przebudowywać strukturę organizacyjną i walczyć o kontrakty na wykonywanie obiektów mieszkalnych, handlowych oraz przemysłowych w całej Polsce — wyjaśnia prezes.

13 grudnia zarejestrowano podwyższenie kapitału o 19 mln zł — do 60 mln zł. Akcje nowej emisji objęli dotychczasowi akcjonariusze. Głównym udziałowcem spółki jest francuski koncern Vinci, który już drugi raz w 2005 r. zasilił Warbud. Poprzednio dokapitalizował polską spółkę 36 mln zł, zwiększając jej kapitały pięciokrotnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Filipiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dokapitalizowanie przynosi efekty