Dokończą inwestycję. Po 39 latach!

PAP, TM
opublikowano: 10-02-2010, 13:48

Most, który miał połączyć dwa dzisiejsze powiaty, zaczęto budować w 1971 r. Jest szansa, że uda się go wreszcie postawić.

Po 39 latach zostanie dokończona budowa mostu w miejscowości Kamionna, łączącego powiaty bocheński i limanowski w woj. małopolskim. Powiat bocheński otrzymał na ten cel 2,2 mln zł z budżetu MSWiA na odbudowę dróg i mostów po zniszczeniach powodziowych.  Budowę mostu rozpoczęto w 1971 r. Po kilku latach budowę zarzucono, bo nie mogły się porozumieć w tej sprawie władze ówczesnych województw: tarnowskiego i nowosądeckiego.

- Zbudowane wtedy filary są na tyle dobrze wykonane i zachowane, że można na nich posadowić żelbetową konstrukcję nowego mostu – wyjaśnia wicestarosta bocheński Tomasz Całka.

Przeprawa zastąpi znajdujący się poniżej tymczasowy most, który w czasie wezbrań jest regularnie zalewany, dlatego jest w bardzo złym stanie technicznym.  Inwestycja, która ma się zakończyć jeszcze w tym roku, będzie kosztować około 4 mln zł. Resztę pieniędzy dołoży powiat bocheński.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, TM

Polecane