Doktor od operacji plastycznych leczy informatykę w urzędach

MZL
06-02-2007, 00:00

Właścicieli R-Daty i Infostrategii nie łączą związki kapitałowe. Spółki mają jednak wiele wspólnego.

Właścicieli R-Daty i Infostrategii nie łączą związki kapitałowe. Spółki mają jednak wiele wspólnego.

Przy informatyzacji urzędów dochodzi do konfliktu interesów, bo doradca (Infostrategia Krzysztof Heller i Andrzej Szczerba) jest związany z jednym z oferentów (R-Data) — twierdzą informatorzy „Pulsu”.

Doradca zaprzecza. Formalnych związków między firmami nie ma, jednak Infostrategia i R-Data mają kilka, być może drugorzędnych, cech wspólnych: Andrzej Szczerba był współwłaścicielem spółek Visionsoft i Vsoft, które wcześniej mieściły się w tym samym budynku w Krakowie, gdzie teraz siedzibę ma R-Data. Strony internetowe Infostrategii i R-Daty zostały zaprojektowane przez ten sam podmiot — Ivision. Izabella Uhl, prezes R-Daty, przyznaje, że zna „jeszcze z uczelni” żonę Hellera.

— Jednak nawet wcześniej nie wiedziałam, że są małżeństwem. Pan Heller nigdy na nic nie wpływał w naszej sprawie. Nigdy nam nie pomagał — twierdzi Izabella Uhl.

Według wpisu do KRS, spółka R-Data należy do Katarzyny Jasiewicz. W świecie informatyki jest ona zupełnie nieznana. To lekarz medycyny — przeprowadza w spółce Consensus operacje estetyczne za pomocą lasera. Jest też członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Laserowej. W liście do pacjentów pisze, że czas poświęca praktyce lekarskiej i rodzinie. O informatyce ani słowa. Nie udało nam się z nią skontaktować i dowiedzieć, skąd zainteresowanie R-Datą.

— Spółka potrzebowała kapitału i pani Jasiewicz zainwestowała w nią — wyjaśnia Izabella Uhl, zapewniając, że nie ma w tym żadnego drugiego dna.

Krzysztof Heller mówi, że Katarzyny Jasiewicz nie zna. Atak na swoją firmę i próbę jej powiązań z R-Datą traktuje jako nieczystą grę przetargową. Projekty, w których doradza, są dużymi i prestiżowymi przedsięwzięciami, dlatego — jego zdaniem — firmy walczą o kontrakty wszelkimi sposobami, nawet podważając kompetencje Infostrategii czy szukając jakichś nieformalnych związków.

Infostrategia może pochwalić się doradztwem w kilkunastu projektach finansowanych z funduszy unijnych. Doradzała m.in. urzędom miast, samorządom, resortowi spraw wewnętrznych czy komendom policji w projektach na łączną kwotę ponad 100 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Doktor od operacji plastycznych leczy informatykę w urzędach