Dolar australijski najsilniejszy od listopada

Marcin R. Kiepas Admiral Markets
opublikowano: 27-03-2014, 00:00

Para walutowa tygodnia

W środę kurs AUD/USD wzrósł do 0,9244 z 0,9161 dzień wcześniej na zamknięciu. Tak wysoko para ta nie była od 22 listopada ubiegłego roku. Nie to jednak przesądza o tym, że dzień ten dla AUD/USD był wyjątkowy, ani nie to, że kurs australijskiej waluty rośnie już drugi kolejny miesiąc. O tym zdecydowało fakt pokonania linii trendu spadkowego poprowadzonej po maksimach z kwietnia i października 2013 r. (obecnie 0,9180). To oznacza, że doszło do ostatecznej zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy.

Układ sił na wykresie AUD/USD, a także na podstawowych wskaźnikach, wskazuje na dominację strony popytowej. Nie musi to jednak oznaczać rozpoczęcia dynamicznego rajdu w górę. Wręcz przeciwnie — należy raczej liczyć się z kontynuacją spokojnej tendencji wzrostowej, od czasu do czasu przerywanej przez realizację zysków. W tej chwili maksymalny zasięg zwyżek wyznacza znajdujące się w okolicy 0,9360 górne ograniczenie kanału wzrostowego, w jakim kurs AUD/USD porusza się od 27 stycznia. Tam też może dojść do silniejszej realizacji zysków, a w efekcie do wykonania ruchu powrotnego do przełamanej w środę linii trendu spadkowego.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas Admiral Markets

Polecane