Dolar australijski najsilniejszy od listopada

Marcin R. Kiepas Admiral Markets
27-03-2014, 00:00

Para walutowa tygodnia

W środę kurs AUD/USD wzrósł do 0,9244 z 0,9161 dzień wcześniej na zamknięciu. Tak wysoko para ta nie była od 22 listopada ubiegłego roku. Nie to jednak przesądza o tym, że dzień ten dla AUD/USD był wyjątkowy, ani nie to, że kurs australijskiej waluty rośnie już drugi kolejny miesiąc. O tym zdecydowało fakt pokonania linii trendu spadkowego poprowadzonej po maksimach z kwietnia i października 2013 r. (obecnie 0,9180). To oznacza, że doszło do ostatecznej zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy.

Układ sił na wykresie AUD/USD, a także na podstawowych wskaźnikach, wskazuje na dominację strony popytowej. Nie musi to jednak oznaczać rozpoczęcia dynamicznego rajdu w górę. Wręcz przeciwnie — należy raczej liczyć się z kontynuacją spokojnej tendencji wzrostowej, od czasu do czasu przerywanej przez realizację zysków. W tej chwili maksymalny zasięg zwyżek wyznacza znajdujące się w okolicy 0,9360 górne ograniczenie kanału wzrostowego, w jakim kurs AUD/USD porusza się od 27 stycznia. Tam też może dojść do silniejszej realizacji zysków, a w efekcie do wykonania ruchu powrotnego do przełamanej w środę linii trendu spadkowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas Admiral Markets

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolar australijski najsilniejszy od listopada