Dolar coraz mocniejszy, co dalej z ropą?

Dział Analiz easyMarkets
opublikowano: 25-10-2016, 17:27

Wtorkowa sesja to słabe nastroje rynkowe.

Większość najważniejszych indeksów w Europie zniżkuje,  nasz WIG20 na tym tle spisuje się dziś ponownie całkiem dobrze i zyskuje, na chwilę obecną 0,47 proc. Na rynku surowcowym: tanieje ropa, drożeje miedź oraz bezpieczne złoto i srebro.

Eurodolar notuje dziś  dalsze spadki. Obecnie para EUR/USD wyceniana jest na  1,0860, co jest najniższym poziomem od początku marca tego roku. Na gruncie analizy technicznej naruszone zostało wsparcie w postaci okolic 1,0865; oporem z kolei są okolice 1,0974 - 38,2 proc. zniesienia fibo. Wskaźniki AT nadal przemawiają za wzrostami, jednak fundamenty stoją po stronie dolara i to one sprawiają, że to waluta amerykańska jest górą.

Dziś wspólnej walucie nie pomógł ani lepszy od prognoz odczyt indeksu IFO z Niemiec, ani gorszy od prognoz indeks zaufania konsumentów Conference Board z USA. Dziś jeszcze o godzinie  17:30 wypowie się Mario Draghi z EBC, zaś o 19:20 Dennis Lockhart z Fed.

Wykres: EUR/USD Daily

Opór: okolice 1,0974 - 38,2 proc. zniesienia fibo.

Wsparcie: okolice 1,0865

 

OIL –  czekamy na dane o zapasach

Dzisiejsza sesja to spadki cen ropy. Obecnie za baryłkę tego surowca trzeba zapłacić 50,35 USD.  Wskaźniki AT przemawiają za dalszymi spadkami cen ropy, jednak poprawie ulegają fundamenty, które mogą hamować dalsze spadki. Mowa tu o oczekiwanym spadku produkcji w związku z ostatnią decyzją OPEC. W kontekście wartości ropy dziś o 22:40 poznamy tygodniową zmianę zapasów paliw wg API.

Wykres: OIL Daily

Wsparcie: okolice 49,2 USD

Opór: okolice 51,6 USD - 100 proc. zniesienia fibo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dział Analiz easyMarkets

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy