Dolar czeka na wieczorne głosowanie w Izbie Reprezentantów

  • Marek Rogalski
opublikowano: 19-12-2017, 15:47

Najprawdopodobniej około godz. 19:30, lub nieco później rozpocznie się głosowanie w Izbie Reprezentantów nad wypracowaną przez obie izby Kongresu jednolitą wersją ustawy podatkowej.

Jutro podobna procedura będzie miała miejsce w Senacie. Według doniesień Republikanie nie powinni mieć problemów z przegłosowaniem „swojej ustawy”, bo Demokraci od początku byli jednomyślni i głosowali przeciwko projektowi, którego pomysłodawcą był Donald Trump. Spodziewany wynik głosowania nie wywołuje nadmiernych emocji, a pozytywny wpływ ustawy podatkowej będzie miał większy wpływ na rynki akcji (od kilku dni Wall Street zyskuje), niż dolara (FED dał w ubiegłym tygodniu do zrozumienia, że dodatkowy impuls fiskalny raczej nie pobudzi inflacji i tym samym nie zmieni oczekiwanej ścieżki podwyżek stóp procentowych).

Z głównych walut dolar zyskuje dzisiaj najbardziej w relacji do swojego kanadyjskiego odpowiednika. Na dziennym układzie USD/CAD widać kolejną próbę wyjścia z ponad półtoramiesięcznej konsolidacji. Dzienne wskaźniki potwierdzają ten ruch, co sprawia, że tym razem próba naruszenia oporu 1,2910-15 może być udana. Zresztą od tygodnia widać, że CAD to najsłabsza waluta w zestawieniach G-10.

Wykres dzienny USD/CAD

Na drugim biegunie jest EUR/USD. Na dziennym układzie rośnie prawdopodobieństwo złamania ograniczenia flagi przy 1,1840.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, Główny analityk walutowy, Dom Maklerski BOŚ S.A.

Polecane