Dolar mocno zyskuje; ropa narusza ważny poziom

Dział Analiz easyMarkets
04-10-2016, 16:28

EUR/USD –  przy wsparciu

Wtorek przynosi utrzymanie dobrych nastrojów rynkowych. Większość najważniejszych indeksów na naszym kontynencie zwyżkuje,  nasz WIG20 również zyskuje, na chwilę obecną 1,53 proc. Na rynku surowcowym: dalej drożeje ropa, tanieje miedź oraz bezpieczne złoto i srebro.

Eurodolar notuje dziś wyraźne spadki. Obecnie para EUR/USD wyceniana jest na  1,1161. Na gruncie analizy technicznej kurs dotarł do wsparcia w postaci okolic 1,1148. Poziom ten w ostatnich tygodniach już kilkukrotnie zatrzymywał zapędy podaży na większe umocnienie, jednak jego zdecydowane przebicie może doprowadzić do większego umocnienia USD.

W kontekście wydarzeń makro, dzisiejszy dzień pomimo braku ważnych odczytów cechuje się dość dużą zmiennością i na nudę nie można narzekać. W kontekście wartości tej pary ważne dane pojawią się w kolejnych dniach tego tygodnia.

Wykres: EUR/USD Daily

Opór:  okolice 1,1246 - 61,8 proc. zniesienia fibo; okolice 1,1286 

Wsparcie:  okolice 1,12, okolice 1,1148

 

OIL –  powyżej 49 USD za baryłkę

Ceny ropy notują dalsze wzrosty. Obecnie baryłka tego surowca wyceniana już jest na  49,09 USD, co jest najwyższym poziomem od 19 sierpnia tego roku. 

Na gruncie analizy technicznej kurs naruszył opór w postaci okolic 48,8 USD - 61,8 proc. zniesienia fibo. Jego definitywnie przełamanie może się okazać dość trudnym zadaniem, ponadto bazując na analizie technicznej i otoczeniu rynkowym wydaje się, że kolejne sesje powinny przynieść spadek cen tego surowca.

Wykres: OIL Daily

Wsparcie: okolice 47 USD

Opór: okolice 48,8 USD - 61,8 proc. zniesienia fibo

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dział Analiz easyMarkets

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolar mocno zyskuje; ropa narusza ważny poziom